Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

Uwaga, zmiana miejsca szkolenia 08.12.2016 r.

Szkolenie z zasad udzielania grantów w ramach PROW 2014 – 2020, Przedsięwzięcie IV Aktywna społeczność „Dobrej Widawy” , odbędzie się 8 grudnia 2016 roku, w Urzędzie Gminy Oleśnica ul. 11 Listopada 24 56-400 Oleśnica.

Odpowiedzi z ARiMR na najczęściej pojawiające się pytania w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa opublikowała dokument zawierający Pytania i odpowiedzi w zakresie poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020”.

Poniżej link, pod którym został zamieszczony dokument:

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/wnioski/PROW_2014_2020/Dzialanie_19_2_/2016/Tabela_19_2__30112016.pdf

Tabela zawiera najczęściej pojawiające się pytania, dotyczące m.in. wyłączenia kosztów najmu z kosztów kwalifikowalnych, kwestii podjęcia działalności gospodarczej we własnym imieniu przez osobę zatrudnioną u innego pracodawcy, czy możliwości korzystania z mechanizmu subsydiowanego zatrudnienia.

ARiMR będzie aktualizowała tabelę cyklicznie co drugi piątek na stronie internetowej pod powyższym linkiem.

Pojawiły się generatory wniosków. Zaloguj się i sprawdź!

Szanowni Państwo!

Dostępne są już Generatory Wniosków dla:

  1. Operacji w ramach poddziałania 19.2 w zakresie podejmowania działalności gospodarczej
  2. Operacji w ramach poddziałania 19.2 z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej,

W generatorze mają Państwo możliwość wypełnienia Wniosku o przyznanie pomocy oraz Biznesplanu.

Generatory dostępne pod linkiem: http://www.arimr.gov.pl/dla-beneficjenta/wnioski/prow-2014-2020/poddzialanie-192-wsparcie-na-wdrazanie-operacji-w-ramach-strategii-rozwoju-lokalnego-kierowanego-przez-spolecznosc.html

 

Informacja dotycząca zgłoszenia zamiaru realizacji operacji własnej

Informujemy, iż żaden podmiot nie zgłosił zamiaru realizacji operacji własnej pn: „Dobra Widawa miejsce zdrowego i atrakcyjnego wypoczynku". Zastosowanie nowoczesnych narzędzi multimedialnych w prezentacji dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego – aplikacja, wszczętej 02.11.2016 r. (do pobrania)

Szkolenie z zasad udzielania grantów w ramach PROW 2014 – 2020

Zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych na  szkolenie z zasad udzielania grantów w ramach PROW 2014 – 2020, Przedsięwzięcie IV Aktywna społeczność „Dobrej Widawy” , które odbędzie się 8 grudnia 2016 roku, w Oleśnicy. Szczegóły w załączonym ogłoszeniu.

ogłoszenie o szkoleniu (do pobrania)

ankieta monitorująca przed szkoleniem (do pobrania)

TERMINY NABORÓW WNIOSKÓW SĄ JUŻ ZNANE!!!

Otrzymaliśmy pismo z Urzędu Marszałkowskiego, które potwierdza terminy naborów wniosków w Lokalnej Grupie Działania Dobra Widawa.

Nabór wniosków ze względu na spodziewaną dużą ilość projektów podzielono na "2 etapy", pierwszy dla podejmowania (PDG) i rozwijania działalności (RDG), a drugi dla projektów grantowych (PG) i infrastruktury. 

Nabór nr 1/2017 - Podejmowanie Działalności Gospodarczej oraz Rozwijanie Działalności Gospodarczej:  od 27.12.2016 r. do 10.01.2017 r.

Nabór 2/2017 - dla Projektów Granowych i Infrastruktury: od 23.01.2017 r. do 08.02.2017 r.

Centralne Targi Rolnicze 25-27.11.2016 r. Warsaw Expo

W dniach 25-27.11.2016 r. w największym w Europie Środkowej Centrum Targowym PTAK WARSAW EXPO, w Nadarzynie pod Warszawą, odbędzie się Ogólnopolskie Święto Rolnictwa - Centralne Targi Rolnicze - CTR 2016. Targi objęte patronatem Ministra Rolnicwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwa Rozwoju.

Centralne Targi Rolnicze - CTR 2016 to inicjatywa targowa, dedykowana branży rolno-spożywczej, stanowiąca platformę spotkań rolników i mieszkańców obszarów wiejskich z producentami maszyn, urządzeń, sprzętu do produkcji, hodowli, przetwórstwa i przechowalnictwa, środków do produkcji rolnej, instytucjami oferującymi wsparcie oraz usługi logistyczne, finansowe, doradcze.

Centralne Targi Rolnicze to nowa formuła spotkań, w ramach której głównie polscy przedsiębiorcy szeroko rozumianej branży rolno-spożywczej, włączając w to producentów żywności, zaprezentują partnerom krajowym oraz zagranicznym, w tym z Azji i Afryki, swoje osiągnięcia i możliwości współpracy handlowej i inwestycyjnej.

Nowatorskie rozwiązania, nowości produktowe i technologiczne, a także usługi dla rolnictwa, zostaną zaprezentowane w dwóch halach targowych WARSAW EXPO.

Więcej informacji na http://centralnetargirolnicze.pl

zaposzenie ctr

 

 

ctr2

Informacja o planowanej do realizacji operacji własnej

Zakres tematyczny operacji: Promowanie obszaru objętego LSR - Zastosowanie nowoczesnych narzędzi multimedialnych w prezentacji dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego – aplikacja.

Tytuł operacji:  „Dobra Widawa miejsce zdrowego i atrakcyjnego wypoczynku”

Kartę zgłoszenia zamiaru realizacji operacji można składać osobiście w siedzibie LGD Dobra Widawa lub przesłać pocztą tradycyjną w ciągu 30 dni od zamieszczenia informacji o planowanej realizacji operacji własnej.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo w ogłoszeniu!

http://www.dobrawidawa.pl/konkursy/oferty-i-konkursy-2016

24/2016/P

„Kultura małych i średnich miast - Strategia na czasy hossy i bessy” – czyli rozwój regionalny/terytorialny w rozumieniu: miasto a obszary wiejskie

Mając na uwadze długoletnią współpracę z rękodzielnikami angażującymi się w rozwój i promocję Lokalnej Grupy Działania Dobra Widawa postanowiliśmy zaprosić w imieniu organizatorów naszych wytwórców do udziału w kiermaszu producentów żywności i rękodzieła w ramach międzynarodowej konferencji „Kultura małych i średnich miast - Strategia na czasy hossy i bessy”. Gośćmi tego wydarzenia będą menadżerowie kultury, samorządowcy, dyrektorzy instytucji kultury, przedstawiciele organizacji pozarządowych, aktywiści, przedsiębiorcy. W konferencji wezmą udział również przedstawiciele Europejskich Stolic Kultury: m.ni. z duńskiego Arhaus 2017, czy Galway Irlandia 2020. Podczas kiermaszu rękodzielnicy zaprezentują własnoręcznie wykonane produkty wszystkim gościom wydarzenia. Jesteśmy dumni, że rękodzielnicy z Partnerstwa LGD Dobra Widawa stanowią dziś element kulturalnej wizytówki naszego regionu. Wytworzone przez nich produkty z pewnością zasługują na wyróżnienie, czyli prezentację podczas wydarzeń wiązanych z Europejską Stolicą Kultury (ESK) Wrocław 2016.

Zapraszamy do podziwiana wystawy rękodzieła w dniu 28.10.2016, w godzinach od 11:00 – 16:00, przy Multicentrum w miejscowości Wszechświęte.

 

Zarząd i Biuro LGD Dobra Widawa

Szkolenia zakończone

19 i 20 października w Urzędzie Gminy w Oleśnicy odbyły się szkolenia z zakresu podejmowania działalności gospodarczej i rozwijania działalności gospodarczej.Omówiony został m.in. wniosek o przyznanie pomocy oraz biznesplan. Dziękujemy za liczne przybycie.

21 i 22 października w Ostrowinie odbyły się szkolenia dla Rady LGD, Zarządu, Komisji Rewizyjnej oraz Biura. Tematem szkoleń były Zasady Oceny i Wyboru Projektów do finansowania. Szkolenie zostało podzielone na trzy bloki tematyczne: I – Zasady wyboru i kryteria operacji, II - Analiza Wniosku o Przyznanie Pomocy oraz Biznesplanu w ramach podejmowania i rozwijania działalności gospodarczej III- Elektroniczna Obsługa Wniosków (aplikacja umożliwiająca sprawniejsze ocenianie wniosków).

Zapraszamy do oglądania zdjęć na naszym profilu fb :

https://www.facebook.com/DobraWidawa/posts/1151372164949200

https://www.facebook.com/DobraWidawa/posts/1151366814949735