Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jarmark Produktu Lokalnego

VIII Jarmark Produktu Lokalnego (16-18 września 2016r.)

VIII Jarmark Produktu Lokalnego, który organizowany jest co roku przez Lokalną Grupę Działania Dobra Widawa przebiegał w „atmosferze” folkloru i rękodzieła. Przez cały dzień na scenie występowały zespoły folklorystyczne reprezentujące poszczególne gminy, Czerwona Klina (Gmina Twardogóra), Radzowiczanie (Gmina Dziadowa Kłoda), Wilkowianie (Gmina Wilków), Świtezianie (Gmina Jelcz Laskowice), Niezła Paka (Gmina Dobroszyce), Rzędowianie (Gmina Oleśnica), Zbytowinaki (Gmina Bierutów), Międzyborzanie (Gmina Międzybórz), Sycowiacy (Gmina Syców), Gajkowianie (Gmina Czernica).

Podczas Jarmarku można była także degustować pyszne lokalne przysmaki ciasta, chleby, sery dojrzewające, śledzie w oleju, pierogi, wędliny, wyroby z jabłek oraz wina, miody i naturalne soki. Swoje potrawy i wypieki prezentowały również Koła Gospodyń Wiejskich z Chrząstawy, Bukowia, Dobroszyc oraz Zbytowej. Zwieńczeniem części kulinarnej Jarmarku był „VII Rekord Lepienia Pierogów”, w tym roku ulepiono 1365 sztuk.

Tradycyjnie Jarmark uświetnili rękodzielnicy z obszaru LGD Dobra Widawa. Dzięki nim mogliśmy podziwiać piękne przedmioty wykonane, m.in.: z wikliny, drewna, materiałów przeznaczonych do ceramiki. Drewniane domki wystawiennicze przez dwa dni Jarmarku stały się ostoją sztuki dla malarzy, rzeźbiarzy, osób zajmujących się decoupagem, quillingiem, biżuterią artystyczną, haftem krzyżykowym, projektowaniem kartek okolicznościowych oraz projektowaniem i szyciem elementów dekoracyjnych i zabawek.

Podczas Jarmarku gościliśmy również przedstawicieli miast partnerskich Oleśnicy, którzy przybyli z czeskiego Chrudimia oraz francuskiego Jaunay-Clan. Na „zagranicznych” stoiskach mogliśmy zakupić typowo regionalne produkty: wyśmienite, domowej produkcji miody z orzechami, miody pitne i oczywiście francuskie wina.

W niedzielne popołudnie, jak co roku, na oleśnickim rynku można było obejrzeć pokaz rycerzy i dam dworu ze Stowarzyszenia Rozwoju Ziemi Bierutowskiej im. Romka Kazimierskiego, który jak zawsze został nagrodzony gromkimi brawami. Po pokazie Rycerzy LGD Dobra Widawa nagrodziła właścicieli najpiękniejszego stoiska, najładniejszego produktu oraz najlepszego przysmak regionalnego. Nagrody otrzymali: Barbara Mirga-Haniecka za najładniejszy produkt, pawia haftowanego metodą krzyżykową. Najpiękniejsze stanowisko przygotowali w tym roku Aleksandra i Wojciech Szturowie. Prezentowało ono przedmioty dekoracyjne z prowadzonej przez Państwa Szturów pracowni artystycznej „Ostoja sztuki”. Natomiast Pani Małgorzata Masternak otrzymała statuetkę za najlepszy przysmak regionalny. Na wyróżnienie zasłużył syrop lawendowy. Dodatkowo przyznano wyróżnienie w kategorii „najlepszy przysmak regionalny” Pani Sylwii Kicule, za szynkę parzoną.

Imprezie towarzyszyły „Dni Europy” organizowane przez Bibliotekę i Forum Kultury w Oleśnicy, Dożynki Powiatowe oraz „Święto miodu i wina”, którego organizatorem jest Powiatowe Zrzeszenie Pszczelarzy w Oleśnicy.

            Dziękujemy za Państwa liczne przybycie na tegoroczną edycję Jarmarku, zapraszamy serdecznie za rok.

Do Wystawców na Jarmarku Produktu Lokalnego

Drodzy Wystawcy,
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas na VIII edycji Jarmarku Produktu Lokalnego w Oleśnicy. Jest nam niezmiernie miło, kiedy słyszymy od Państwa słowa uznania za organizację imprezy.
W tym miejscu chcielibyśmy się również odnieść do negatywnych komentarzy kierowanych w naszą stronę. Od ośmiu lat organizujemy Jarmark Produktu Lokalnego i z roku na rok doskonalimy sprawy organizacyjne. Chcemy uniknąć sytuacji, kiedy na nasz Jarmark przyjeżdżają osoby bez zgłoszenia i potwierdzenia udziału na imprezie. Było nam przykro odmawiać wjazdu i wystawienia swoich produktów na oleśnickim rynku. Brak zgłoszenia oraz potwierdzenia udziału wiąże się z ryzykiem, iż dana osoba nie będzie mogła sprzedawać swoich towarów na w.w. imprezie. Przyjeżdżanie w „ciemno” na Jarmark jest nieodpowiedzialne oraz skutkuje niepotrzebnymi złymi emocjami szczególnie u organizatorów, którzy są odpowiedzialni również za bezpieczeństwo na imprezie.
TAKIE ZACHOWANIE NIE BĘDZIE TOLEROWANE W KOLEJNYCH EDYCJACH!
Zgłoszenia na Jarmark wraz z całą dokumentacją są dużo wcześniej udostępniane na naszej stronie internetowej, by każdy mógł zgłosić chęć uczestnictwa. Zapraszamy więc już teraz, aby na przełomie lipca i sierpnia przyszłego roku śledzić stronę internetową LGD.

Formularze zgłoszeniowe do VIII Jarmarku Produktu Lokalnego 2016

VIII Jarmark Produktu Lokalnego 16-18 września 2016 r.

 

Lokalna Grupa Działania Dobra Widawa, serdecznie zaprasza na VIII Jarmark Produktu Lokalnego w Oleśnicy, nawiązujący do tradycji na naszym terenie . Impreza odbędzie się w dniach 16-18 września 2016 roku na Rynku Miejskim w Oleśnicy. Impreza organizowana jest w oparciu o kulturę poszczególnych tradycji terenu LGD. Hasłem przewodnim jest produkt lokalny. Na Rynku zostaną rozstawione kramy, w których będzie można nabyć rękodzieło i inne wyroby ludowe oraz spróbować potraw regionalnych.

Formularze zgłoszeniowe do pobrania:

Regulamin Jarmarku

Formularz dla twórców z terenu LGD

Formularz dla twórców spoza terenu

VII JARMARK PRODUKTU LOKALNEGO "SKARBY DOBREJ WIDAWY"

VII Jarmark Produktu Lokalnego „Skarby Dobrej Widawy

W dniach 18-20 września 2015 r. na Rynku w Oleśnicy odbył się już VII Jarmark Produktu Lokalnego „Skarby Dobrej Widawy” oraz i XVIII Dni Europy. Organizatorami imprezy byli Lokalna Grupa Działania Dobra Widawa, Miasto Oleśnica, Gminny Ośrodek Kultury Oleśnica oraz Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Oleśnicy. Święto miodu i wina mieli również pszczelarze.

Od piątku 18 września do niedzieli 20 września swoje wyroby prezentowali wystawcy z terenu Partnerstwa Doliny Dobrej i Widawy, a także goście z kraju i zagranicy. Twórcy z zachwycali nas rękodziełem z ceramiki, drewna, wikliny. Podziwiać i zakupić można było również oryginalne, ręcznie szyte, tkane, dziergane, malowane lub rzeźbione ozdoby do domu. Jarmark był okazją do poznania regionalnych artystów malarstwa, rzeźby i tych, którzy zajmują się decoupagem, quillingiem, biżuterią artystyczną i haftem krzyżykowym.  

Czytaj więcej...

VI Jarmark Produktu Lokalnego 2014

Lokalna Grupa Działania Dobra Widawa, serdecznie zaprasza na VI Jarmark Produktu Lokalnego w Oleśnicy, nawiązujący do tradycji na naszym terenie .

Impreza odbędzie się w dniach 20-21 września 2014 roku w godzinach od 9:00 do 18:00 na Rynku Miejskim w Oleśnicy. Impreza organizowana jest w oparciu o kulturę poszczególnych tradycji terenu LGD. Hasłem przewodnim jest produkt lokalny.

Podczas Jarmarku, odbędą się pokazy zespołów folkowych z terenu Lokalnej Grupy Działania Dobra Widawa. Ponadto w programie przewidziane są walki rycerskie, występy teatralne, pokazy dawnego rzemiosła. Na Rynku zostaną rozstawione kramy, w których będzie można nabyć rękodzieło i inne wyroby ludowe oraz spróbować potraw regionalnych. Na odwiedzających będzie czekać ponadto wioska rycerska oraz atrakcje dla najmłodszych gości.

Czytaj więcej...

V Jarmark Produktu Lokalnego za nami...

W dniach 21-22 września 2013 r. Lokalna Grupa Działania Dobra Widawa już po raz piąty zorganizowała na malowniczym Rynku w Oleśnicy Jarmark Produktu Lokalnego pn. Skarby Dobrej Widawy. Nasza impreza towarzyszyła odbywającym się w tym czasie w Oleśnicy Dniom Europy – organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury I Sportu w Oleśnicy oraz Święcie miodu i wina, którego organizatorem jest Powiatowe Zrzeszenie Pszczelarzy w Oleśnicy. Jarmark wzbogacony został również występami zespołów folkorystycznych w ramach II Międzynarodowego Festiwalu Folkloru, organizwanego przez Gminny Ośrodek Kultury Oleśnica.

Przez dwa dni swoje wyroby prezentowali wystawcy z terenu Doliny Dobrej i Widawy jak również przedstawiciele miast partnerskich Oleśnicy, którzy przybyli z czeskiego Chrudimia oraz francuskiego Jaunay-Clan. Zaoferowali oni typowe regionalne produkty, czyli wyśmienite domowe miody
i wina. Przez cały weekend Rynek był dla wszystkich Oleśniczan i przybyłych gości miejscem spotkań, odkrywania lokalnych atrakcji regionu, pokazów rzemiosła, degustacji i zakupu regionalnych smakołyków oraz zabawy przy dźwiękach skocznej ludowej muzyki. Wszyscy odwiedzający Jarmark mogli zakupić min.: ręcznie robione produkty z ceramiki, wikliny, wyroby z metaloplastyki, biżuterię, obrazy oraz lokalne wyroby kulinarne.

Czytaj więcej...

V Jarmark Produktu Lokalnego "Skarby Dobrej Widawy"

Lokalna Grupa Działania Dobra Widawa, serdecznie zaprasza na V Jarmark Produktu Lokalnego "Skarby Dobrej Widawy" w Oleśnicy, nawiązujący do tradycji na naszym terenie .

Impreza odbędzie się w dniach 21-22 września 2013 roku w godzinach od 9:00 do 22:00 na Rynku Miejskim w Oleśnicy. Impreza organizowana jest w oparciu o kulturę poszczególnych tradycji terenu LGD.

Hasłem przewodnim jest produkt lokalny.

Do pobrania - Zaproszenie

Czytaj więcej...

V Jarmark Produktu Lokalnego

Lokalna Grupa Działania Dobra Widawa, serdecznie zaprasza na V Jarmark Produktu Lokalnego w Oleśnicy, nawiązujący do tradycji na naszym terenie .

Impreza odbędzie się w dniach 21-22 września 2013 roku w godzinach od 9:00 do 22:00 na Rynku Miejskim w Oleśnicy. Impreza organizowana jest w oparciu o kulturę poszczególnych tradycji terenu LGD. Hasłem przewodnim jest produkt lokalny.

Podczas Jarmarku, odbędą się pokazy zespołów folkowych z terenu Lokalnej Grupy Działania Dobra Widawa. Ponadto w programie przewidziane są walki rycerskie, występy teatralne, pokazy dawnego rzemiosła. Na Rynku zostaną rozstawione kramy, w których będzie można nabyć rękodzieło i inne wyroby ludowe oraz spróbować potraw regionalnych. Na odwiedzających będzie czekać ponadto wioska rycerska oraz atrakcje dla najmłodszych gości.

Program Jarmarku zamieścimy wkrótce.

Regulamin Jarmarku - POBIERZ

Formularz zgłoszeniowy - Jarmark 2013 - POBIERZ

Czytaj więcej...

IV JARMARK PRODUKTU LOKALNEGO – SKARBY DOBREJ WIDAWY

Lokalna Grupa Działania Dobra Widawa oraz Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Oleśnicy serdecznie zapraszają mieszkańców na IV JARMARK PRODUKTU LOKALNEGO – SKARBY DOBREJ WIDAWY, który nawiązuje do tradycji na naszym terenie.

Impreza odbędzie się w dniach 22-23 września 2012 roku w godzinach od 9:00 do 19:00 na Rynku Miejskim w Oleśnicy. Impreza organizowana jest w oparciu o kulturę poszczególnych tradycji terenu LGD. Hasłem przewodnim jest produkt lokalny.


Podczas Jarmarku, odbędą się pokazy zespołów folkowych oraz zespołów ludowych z terenu Lokalnej Grupy Działania Dobra Widawa. Ponadto w programie przewidziany jest pokaz walk rycerskich oraz występ kabaretu ludowego. Na Rynku zostaną rozstawione kramy,
w których będzie można nabyć rękodzieła i inne wyroby ludowe oraz spróbować potraw regionalnych. Na odwiedzających będzie czekać ponadto wioska rycerska oraz atrakcje dla najmłodszych gości. Po raz kolejny pobijany będzie rekord lepienia pierogów.

Czytaj więcej...