Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Forum kobiet

III Forum kobiet pn. "Kobieta - nowoczesne spojrzenie na tradycje" już za nami...

W niedzielę 01.12.2013 r. w Sali Widowiskowej MOKiS w Oleśnicy odbyło się III Forum Kobiet pn. „Kobieta - nowoczesne spojrzenie na tradycje” organizowane przez nasze Stowarzyszenie we współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich Dobroszyce.

Forum jest cykliczną imprezą, która ma na celu pokazanie wkładu kobiet w rozwój społeczny obszarów miejsko wiejskich oraz przedstawienie lokalnych liderek, kobiet odważnych, bezkompromisowych i pełnych pomysłów, dążących do spełnienia swoich celów. Forum pokazuje wkład kobiet w rozwój obszarów wiejskich, dorobek różnorodnych, zarówno formalnych jak i nieformalnych grup kobiecych na wsi, które poprzez swoją aktywność i zaangażowanie rozwijają swoje sąsiedztwo a wraz z nim otoczenie.

Czytaj więcej...

II Forum Kobiet pn. „Kobiety inspiracją dla aktywności wsi”

W niedzielę 25 listopada 2012 r. w Sali Widowiskowej MOKiS przy ul. Jana Kochanowskiego 4 w Oleśnicy odbyło się II Forum Kobiet pn. „Kobiety inspiracją dla aktywności wsi” organizowane przez Lokalną Grupę Działania Dobra Widawa, Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Oleśnicy oraz Koło Gospodyń Wiejskich Dobroszyce. Imprezę prowadził Prezes Lokalnej Grupy Działania Dobra Widawa – Pan Mieczysław Skuza oraz Beata Zięba - Asystent ds. koordynacji projektu.

Forum miało na celu pokazanie wkładu kobiet w rozwój społeczny obszarów miejsko-wiejskich oraz przedstawienie lokalnych liderek, kobiet odważnych, bezkompromisowych i pełnych pomysłów, dążących do spełnienia swoich celów.

Tegoroczne Forum Kobiet uroczyście otworzył Prezes Lokalnej Grupy Działania Dobra Widawa – Pan Mieczysław Skuza wraz z Panią Prezes Koła Gospodyń Wiejskich Dobroszyce - Urszulą Maleszką. Następnie na scenie wystąpił Zespół Ludowy „Leszczynki”.

forum kobiet 2012 f134 m1   forum kobiet 2012 f111 m

Czytaj więcej...

Forum Kobiet 2012 pn. "Kobiety inspiracją dla aktywności wsi"

Już po raz drugi Lokalna Grupa Działania Dobra Widawa wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury i Sportu oraz Kołem Gospodyń Wiejskich Dobroszyce organizuje Forum Kobiet, mające na celu pokazanie wkładu kobiet w rozwój społeczny obszarów miejsko-wiejskich.

Forum ma przedstawić lokalne liderki, kobiety odważne, bezkompromisowe i pełne pomysłów, dążące do spełnienia swoich celów. W związku z powyższym zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w II Forum Kobiet 2012 pn. „Kobiety inspiracją dla aktywności wsi”, które odbędzie się dnia 25 listopada 2012 r. o godzinie 14.00 w Sali Widowiskowej MOKiS, ul. J. Kochanowskiego 4 w Oleśnicy. 

„Kobiety mają siłę, która zdumiewa mężczyzn. Uśmiechają się kiedy chcą krzyczeć, śpiewają kiedy chcą płakać, płaczą kiedy są szczęśliwe i śmieją się kiedy są zdenerwowane. Walczą o to w co wierzą, sprzeciwiają się niesprawiedliwości, nie zgadzają się na "nie" jako odpowiedź, kiedy wierzą, że jest lepsze rozwiązanie…”.

Czytaj więcej...

I Forum Kobiet Aktywnych

04.12.2011 r. w oleśnickiej sali widowiskowej odbyło się pt. "Kobieta aktywna- kobietą przyszłości".

W zeszłą niedzielę odbyło się I Forum Kobiet Aktywnych pt. "Kobieta aktywna- kobietą przyszłości".

Wydarzenie zorganizowane przez Lokalną Grupę Działania Dobra Widawa, Miejski Ośrodek Kultury i Sportu oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Dobroszyc miało miejsce w oleśnickiej sali widowiskowej przy Kochanowskiego.

Na początek zaśpiewała Agnieszka Michałek wybierając tematyczną piosenkę Edyty Górniak pt. "Kobietą jestem", które pojawiła się jeszcze później na scenie.

Czytaj więcej...