Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wystawa Produktu Lokalnego

Wystawa Produktu Lokalnego w Sycowie

Do tradycji naszego regionu już na stałe wpisała się Wystawa Produktu Lokalnego organizowana przez Lokalną Grupę Działania Dobra Widawa w ramach sycowskiego Jarmarku Regionalnego. W tym roku wystawa odbywała się 14 września.

W tegorocznej V edycji jarmarku mieliśmy możliwość zobaczyć i kupić piękne wyroby rękodzielnicze przygotowane przez twórców z Partnerstwa Dobrej Widawy. Wiklinę, decoupage, bawełniane zabawki oraz pachnące mydła przygotowała rodzina Szturów. Z piękną ceramiką przyjechali do Sycowa p. Szynolowie, a papierowe arcydzieła mogliśmy podziwiać u p. Beaty Niwy. Malarsko jarmark wzbogaciła p. Anna Pękalska ze swoimi obrazami.

W trakcie trwania jarmarku można było spróbować również lokalnych wyrobów. Domowe wędliny, m. in. kiełbasę z czosnkiem niedźwiedzim przywiozła p. Sylwia Kicuła z Oleśnicy. Widawskie dukaty oraz nalewki z pigwy, aronii i mięty przygotowała p. Urszula Maleszka z Sadkowa, a słodkie miody p. Jerzy Kasprzak. W niebieskim namiocie LGD Dobra Widawa można było zobaczyć piękne kompozycje ziołowe przygotowane przez p. Małgorzatę Mazur z Kiełczowa.

Na stoisku LGD Dobra Widawa oczywiście nie mogło zabraknąć sycowskiej krówki, ale chętni mogli również spróbować  pysznych jabłek z sadu p. Wiesława Podczaszyńskiego z Jenkowic, a także wypieków p. Heleny Kołacz z Międzyborza.

 Jarmark Regionalny i Wystawa Produktu Lokalnego były również okazją do prezentacji dla lokalnych zespołów ludowych. Na scenie zobaczyliśmy „Sycowian”, „Zawadiaków” oraz  „Międzyborzan”.

Wszystkich, którzy chcieliby poznać regionalne przysmaki i lokalnych twórców, zapraszamy już w najbliższy weekend 20 – 21 września  na oleśnicki rynek. Lokalna Grupa Działania Dobra Widawa organizuje wtedy VI Jarmark Produktu Lokalnego.

Serdecznie zapraszamy.

Galeria zdjęć z Wystawy Produktu Lokalnego LGD Dobra Widawa

Wystawa Produktu Lokalnego w Bukowiu

Lokalna Grupa Działania Dobra Widawa zaprasza na Wystawę Produktu Lokalnego, która tym razem organizowana jest przy okazji dożynek Gminy Wilków w dniu 15 września 2013 r. w Bukowiu.

wystawa-plakat