Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Noc Świętojańska

VI NOC ŚWIĘTOJAŃSKA

 

W dniach 13-14 czerwca ścieżkami doliny rzek Dobrej i Widawy odbył się rajd rowerowy oraz spływ kajakowy w ramach VI NOCY ŚWIĘTOJAŃSKIEJ.

Spływ po rzece Widawie poprowadziła pani Katarzyny Przyślewicz – instruktor turystyki kajakowej. Pilotem rajdu rowerowego była pani Bronisława Mela – instruktor turystyki rowerowej.

Przedsięwzięcie było możliwe dzięki realizowanemu przez Stowarzyszenie projektowi współfinansowanemu ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, działanie 4.31 „Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja”. Celem imprezy jest aktywizacja społeczności lokalnej i popularyzacja czynnej turystyki w regionie oraz pielęgnowanie dziedzictwa i tradycji regionu, poprzez kultywowanie obrzędów Nocy Świętojańskiej.

Wieczorem każdy uczestnik mógł wziąć udział w warsztacie plecenia wianków, które w tym roku prowadziła pani Małgorzata Bernal. Natomiast zespół Świtezianie, którego opiekunem jest Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Jelczu-Laskowicach, zapewniło oprawę muzyczną.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za fantastyczną zabawę i zapraszamy za rok.

noc1

Czytaj więcej...

Noc Świętojańska 2015

 

Zapraszamy do uczestnictwa w rajdzie rowerowym i spływie kajakowym organizowanym w ramach Nocy Swiętojańskiej "Ścieżkami Doliny Dobrej Widawy" w dniach 13-14 czerwca 2015 r.  

Czytaj więcej...

III Noc Świętojańska, Szlakami Dobrej Widawy 2012

Już po raz trzeci w dniach 6-7 lipca 2012 r. wyruszyliśmy kajakami i rowerami na szlaki Partnerstwa Dobra Widawa. Z roku na rok niesie się wieść o naszej imprezie i tym razem zgłosiło się aż 50 osób. Z Dębnika, znad stawów p. Zdzisława Zubka, od niedawna członka rady LGD, ruszyliśmy piętnastoma kajakami i dwudziestoma rowerami.

Czytaj więcej...