Wystawa rusunku i fotografii Pawła Majerskiego i Michała Glapy w siedzibie LGD Dobra Widawa
Zapraszamy na wernisaż prac Pawła Majerskiego i Michała Glapy, który odbędzie się w dniu 1 marca 2014 r. (sobota) od godziny 15.00 w siedzibie LGD Dobra Widawa przy ul. Wojska Polskiego 67/69 w Oleśnicy.
Po wernisażu wystawę będzie można oglądać od poniedziałku 3 marca 2014 r. do piątku 7 marca 2014 r. w godzinach 8.00 - 15.30.
Paweł Majerski – urodzony 1989 roku w Środzie Śląskiej i mieszkający na stałe we Wróblowicach leżących blisko zachodnich granic Wrocławia. Odebrał staranne wykształcenie humanistyczne w Liceum Ogólnokształcącym nr VI we Wrocławiu i ukończył w 2013 roku studia na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego w specjalności: filologia klasyczna: opracowanie redakcyjne tekstów klasycznych. Rysunkiem zainteresowany jest od czasów dzieciństwa. Inspiracjami do tworzenia pierwszych świadomych szkiców były amerykańska sztuka komiksowa oraz anime. Obecna wystawa obejmuje prace, które powstawały od 2005 do początku 2014 roku, wykonane ołówkiem, pastelami oraz farbami akwarelowymi. Na przestrzeni lat zmieniała się orbita zainteresowań, co można zauważyć w poruszanej tematyce oraz formie. Do stworzenia wielu dzieł przyczyniła się sztuka fotografii, dzięki której obraz może być dowolnie zniekształcany, np.: w scenach nocnych wykorzystany został efekt „rozmazania” światła, jaki można uzyskać przez poruszenie aparatu fotograficznego, w momencie wykonywania zdjęcia z ustawieniem długiego czasu naświetlania. Za eksperyment formalny można również uznać rysunek przypominający negatyw. Kilka szkiców powstało na podstawie fotografii znajomych, których pomysły doskonale pasowały do koncepcji twórczości pokazującej zmodyfikowaną rzeczywistość. Są to m.in. prace stylizowane na ujęcia z obiektywu typu „fisheye”.
Michał Glapa - urodzony w 1989 roku we Wrocławiu, gdzie również studiował i z powodzeniem skończył filologię germańską. Robi to co lubi, lubi robić to co kocha. Fotografia to pasja, którą nieustannie rozwija. Jest on kolekcjonerem doświadczeń, dlatego też każdy człowiek i zdarzenie jest dla niego tak samo ważne i pomaga w rozwoju. „Rysowaniem światłem” zajmuje się kilka lat, stale zgłębiając prócz praktyki teorię, by w pełni świadomie i poważnie używać aparat. Głównie fotografuje portrety oraz wykonuje reportaże różnego typu - "W szerokim pojęciu człowiek i jego poczynania".